All for Joomla All for Webmasters
Breaking News
Home / अर्थ / बाणिज्य / राजनीतिक चेपुवामा शेयर बजार, करिब ४० अंकले झर्यो परिसुचक

राजनीतिक चेपुवामा शेयर बजार, करिब ४० अंकले झर्यो परिसुचक
काठमाडौं, वैशाख ५ । नयाँ वर्षको शुरु देखिनै ओरालो लागेको बजार मंगलबार पनि भारी अंकले अंकले घटेको छ । वर्षको पहिलो कारोबार वैशाख ३ गते आइतबार ४५ अंकले घटेको कारोबार दोश्रो कारोबार मंगलबार ३९ दशमलव ५७ अंकले घटेको छ ।

यसअघि वैशाखदेखि सकारात्मक बाटो समात्दै आएको बजारले यसपाली निरन्तर दोश्रो दिनपनि घटेपछि साना लगानीकर्ता आत्तिएका छन् । वैशाख ३१ मा स्थानीय निकायको चुनाव हुने माहोल बन्दै गएको बेला पछिल्लो राजनीतिक घटनाक्रमले त्यसको विश्वासिलो वातावरण नहुँदा लगानीकर्तामा अन्योलता देखिएको शेयर किनबेचमा प्रत्यक्ष संलग्न ब्रोकर कम्पनी सञ्चालकको भनाई छ ।

त्यस्तै यसअघि निक्षेपको ब्याज बढाएर पूँजी संकलन गरेका बैंकहरुले अहिले बचतको ब्याजमा नै उल्लेख्य वृद्धि गरेसँगै लगानीकर्ता शेयर पैसा बैंकमा राख्न थालेका छन् । बैंकहरुले ८ प्रतिशतसम्म बचतमा नै ब्याज दर भुक्तानी गर्ने स्किम ल्याएपछि कम जोखिम चहाने लगानीकर्ता यता मोडिएका छन् ।

यसरी हेर्दा लगानीकर्तामा एकातिर लगानीको विश्वासिलो आधार नबन्नु साथै जोखिम बिना नै पैसा बैंकमा थन्काएर ब्याज खान पाइने हुनाले लगानीकर्ता शेयरमा लगानी गर्न डराएको देखिन्छ ।About Newsjanakpur

Check Also

यातायात कम्पनी संस्था ऐनअनुसार दर्ता नगर्न गृह मन्त्रालयलाई निर्देशन

काठमाडौँ, ५ भदौ । व्यवस्थापिका–संसद्, विकास समितिले यातायात …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *